Stop de parkeerverhoging voor vergunninghouders

Geen melkkoe van onze inwoners

De fractie van Heerenveen Lokaalโ€“Gemeente belangen Heerenveen (GbH) komt maandag tijdens de raadsvergadering met een amendement om een streep te zetten door de voorgenomen verhoging van de parkeertarieven voor vergunninghouders in Heerenveen.

Fractievoorzitter Ankie Speel (GbH):

โ€œVorig jaar zijn de tarieven al met meer dan 100% verhoogd (van bijna โ‚ฌ50 per jaar naar โ‚ฌ102 per jaar voor 1 auto). En nu ligt er opnieuw een voorstel op tafel om die kosten ook in andere wijken te verdubbelen. Dat is niet uit te leggen aan inwoners die al flink bijdragen. Parkeren mag geen melkkoe zijn.โ€

De verhogingen treffen onder andere inwoners van de Jutte, een straat achter het station, waar nu al bijna 50 euro per jaar betaald moet worden voor een vergunning. In de nieuwe plannen kan dat bedrag meer dan verdubbelen. Ook straten in Plan Nije Haske, rondom het station en in Heerenveen Noord worden geraakt.

Heerenveen Lokaalโ€“GbH vindt deze lastenverzwaring onnodig:

โ€œAls gemeente met een gezonde financiรซle positie kun je andere keuzes maken. Dit raakt inwoners direct in hun portemonnee, terwijl het niet nodig is.โ€

Heerenveen Lokaalโ€“GbH roept andere partijen op het amendement te steunen en de inwoners van Heerenveen serieus te nemen.

JO KINNE LID WORDE FAN MAR โ‚ฌ 15 PER JIER

Aktiviteiten

augustus

gjin aktiviteiten pland

september

05sep11:0013:00Wijkschouw Mildam